Aflaten en akte van berouw !

Het belooft hier een vrome week te worden op deze blog. Op de blog van Nonkel Juul is het niet anders: ook daar speelt meneer den Pastoor een hoofdrol deze week. Dat Roeselare altijd al een Katholiek nest geweest is weten we ondertussen. Zie mijn blog over multicultureel Roeselare en de rol van meneer den Deken in het verleden.

Vandaag toon ik hier een kruisbeeld dat in het centrum, vlak achter de Sint-Michielskerk staat.

Een aflaat (indulgentia in het Latijn) is de kwijtschelding voor God van tijdelijke straffen (penitentie) voor zonden die, wat de schuld betreft, reeds vergeven werden. Volgens de Katholieke leer moet elke zondaar namelijk een straf ondergaan voor zijn zonden, om de ziel te zuiveren en de morele orde en de eer van God te herstellen. Door het geloof in de verbondenheid van de gelovigen in Jezus, wordt het door de kerk ook mogelijk geacht dat een ander deze straf voldoet. De aflaat houdt in dat de kerk in naam van de goede daden van Jezus en de heiligen deze straf laat opheffen.

In de volgende aflevering gaan we verder vroom verder.

God zegene U

🙂

Onbekend's avatar

About Suskeblogt

Er gebeurt van alles op deze planeet en daar ben ik een klein onderdeel van. There is a lot happening on this planet and I'm a small part of all this.. A lot of fiction and non fiction on this blog. Most of the pics i use are selfmade.
Dit bericht werd geplaatst in Uncategorized. Bookmark de permalink .

19 Responses to Aflaten en akte van berouw !

  1. meninggever's avatar meninggever schreef:

    Als kind heel wat gebeden. En zo zondig was ik nou ook weer niet….. Na mijn 14e afgezworen. Als ik dit lees weet ik ook weer waarom ook al weer…

    Like

  2. mizzD's avatar mizzD schreef:

    Van mij wel hoor..! 😉

    Geliked door 1 persoon

  3. mizzD's avatar mizzD schreef:

    Oh.. ik had beter éérst deze post gelezen, alvorens m’n reactie op de volgende te schrijven hehe!
    Ik snap ‘m nu.. van dat devote! 🙂
    Zijn niet álle Belgische steden voornamelijk katholiek dan? dat dacht ik namelijk.

    Geliked door 1 persoon

    • Suskeblogt's avatar Suskeblogt schreef:

      Alle belgische steden zijn inderdaad katholiek. Hier in Roeselare is er wel een protestantse kerk en enkele kleine Evangelische gemeenschappen, maar hun aantal is miniem De Jehovah’s mag ik natuurlijk ook niet vergeten.

      Like

  4. Mooie foto’s. Het katholieke geloof zit vol pracht en praal en een keur aan riten en taferelen waar ik verder niets mee heb.

    Geliked door 1 persoon

  5. Edward McDunn's avatar Edward McDunn schreef:

    Best wel interessant Suske, maar ik heb er verder niets mee.

    Geliked door 1 persoon

  6. Nicole Orriëns's avatar Nicole Orriëns schreef:

    Ik herinner me aflaten uit de geschiedenislessen op de lagere school. Ik geloof dat er destijds een levendige handel in was.

    Like

  7. ZON-nebloem's avatar ZON-nebloem schreef:

    AMEN…..
    -Een @->- voor jou.

    Geliked door 1 persoon

  8. marieclaire's avatar marieclaire schreef:

    Ik kan niet goed volgen. Complete abracadabra.

    Geliked door 1 persoon

  9. Leidse Glibber's avatar Leidse Glibber schreef:

    Has ik dit als kind maar geweten dan had ik terstond katholiek geworden 🙂

    Geliked door 1 persoon

  10. Sjoerd's avatar Sjoerd schreef:

    Ik heb dat katholieke geloof nooit begrepen, als ik daarin moest geloven kwam ik zeker en vast niet in den hemel.

    Geliked door 1 persoon

  11. logbankje's avatar logbankje schreef:

    Tja, is het de mens of God die men hoort te dienen. Hans

    Geliked door 1 persoon

  12. rietepietz's avatar rietepietz schreef:

    Nog even en ik word katholiek, ik ben voor mezelf zóveel strenger dan de geestelijkheid.

    Geliked door 1 persoon

  13. די מריו's avatar די מריו schreef:

    Soms vertrouw ik het toch niet helemaal…. dan krijg ik zo’n onderbuik gevoel.

    Love As Always
    Dimario

    Geliked door 1 persoon

  14. Bertie's avatar Bertie schreef:

    In een oud kerkboek stonden heel veel gebedjes en vrome zinnen waarmee je aflaat kon verkrijgen, ik bad ze allemaal, volgens mij heb ik een overschot. Ik zou ze willen verkopen voor een goed bod.

    Geliked door 1 persoon

  15. Rebbeltje's avatar Rebbeltje schreef:

    haha vroom verder…je doet maar 😉

    Like

  16. ms's avatar ms schreef:

    Bij genoeg aflaten krijg je de melding: “over naar het volgende niveau”. Wat een gemarchandeer was dat. Biechten met een prijskaartje, aflaten met een prijskaartje.

    Geliked door 1 persoon

  17. Karel's avatar Karel schreef:

    en waren de zondaars tevreden na al dar gebeden

    Geliked door 1 persoon

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.