Ooit had ik een zware discussie met een vrouwpersoon die me een lidmaatschap van Jehovah wou aansmeren onder het mom dat het gratis ende voor niets was. Nu laat ik me niet rap verleiden door gratis aanbiedingen dus die dame was er aan voor de moeite.
De discussie ging over het verhaal uit de Bijbel waarin men kan lezen dat Adam en Eva uit de tuin van Eden verjaagd werden omdat ze van de verboden vrucht geproefd hadden. Toen ik haar vertelde dat ik dat zag als een metafoor voor volwassen worden na een gelukkige kindertijd en jeugd gehad te hebben trok ze een gezicht als moest ze heel dringend in haar broek schijten.
Toch vraag ik me af of dit misschien wel niet een beetje klopt. Toen ik onlangs met kleine Muis in een ons onbekende buurt vol onbekende mensen begaf had zij direct vriendjes bij.
Geen probleem of ze blank of zwart waren, Nederlands of Frans praatten, Moslim of Christen enz. Ze speelden samen alsof ze elkaar al heel lang kenden. En verder was er niets aan de hand ook. Behalve plezier maken dan.
Als het voor kinderen zo simpel is, waarom lukt het ons “volwassenen” dan niet ?
Soms vraagt een mens zich af.
Fijne dag @ iedereen.
😉


Ik ben nooit op het idee gekomen om het betreffende Bijbelverhaal te zien als een metafoor voor het verlies van de onschuld, die zalige onwetendheid, van de kindertijd. Maar in de vergelijking die jij hiermee maakt, kan ik heel goed mee.
Het is iets wat ik me ook al vaak heb afgevraagd: Waarom lukt het ons volwassenen toch zo slecht om zo kinderlijk onbezorgd in het leven te staan?
Ik hoop, nu mijn dochter volwassen is, om – al is het deels – een beetje te kunnen terugkeren naar die onbezorgdheid. Ik ben namelijk dringend toe aan “een tweede jeugd”!
Nee, geen midlife crisisje, hoor ;-))
LikeGeliked door 1 persoon
Tja Suske, de homo ludens of spelende mens, dat is een droombeeld die iedereen wel tot werkelijkheid zou willen maken hé…
LikeGeliked door 1 persoon
wij kunnen nog hééééél wat leren van kinderen, suske, ipv andersom!
LikeGeliked door 1 persoon
Er kwamen eens Jevoha’s getuigen aan de deur. Ik bedankt alle aangeboden waren en zei dat ik wel met hen het Onze Vader wilde bidden. “Maar wij weten niet of onze vader ook uw vader is,” zei de oudste van de twee. Ik was meteen genezen en heb de deur dicht gedaan.
Volwassenen stellen teveel eisen. Wij kunnen nog wat leren van kinderen!
Lieve groet
LikeGeliked door 1 persoon
tja Suske, volwassenen hebben zich over alles en nog wat een mening gevormd, die vaak niet klopt. Kinderen hebben nog die onschuld…
LikeGeliked door 1 persoon
Knap geschreven, zo simpel zou het moeten zijn….!
LikeGeliked door 1 persoon
Jouw redenatie klinkt me een stuk logischer in de oren dan dan de bijbelse verklaring!
LikeGeliked door 1 persoon
een goede vraag…
kinderen kijken er onbevangen naar
en wij hebben te veel vooroordelen
LikeGeliked door 1 persoon
Ja vraag ik mij ook steeds af…
LikeGeliked door 1 persoon
Sommige vragen kennen geen antwoord….
LikeGeliked door 1 persoon
Wij kunnen als volwassenen nog veel leren van kinderen
LikeGeliked door 1 persoon
kinderen worden groot en gaan dan ‘volwassen’ nadenken. Dat betekent niet automatisch ‘verstandig’.
LikeGeliked door 1 persoon
Omdat we gedwongen worden na ons kind zijn om anders te gaan denken en doen, daarom… eigenlijk zouden we allemaal het kind in onszelf weer op moeten zoeken en moeten blijven, iets wat ik altijd probeer te doen, te denken als een kind, en als het moet, zelfs reageren als een kind, en dan word ik vaak zelfs wijs genoemd.
Gek toch eigenlijk niet?
x
LikeGeliked door 1 persoon
Volwassenen zitten vol oordelen. En velen laten zich voeden met onderbuik gevoelens. Niet goed, maar is wel wat er gebeurt.
LikeGeliked door 1 persoon
Deze mens vraagt zich ook af waar alle vooroordelen vandaan komen, zonder te weten waar ze vandaan komen.
Maar ja als je het hebt over de Jehova’s…. een ervaring met ze.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, zo simpel kunnen wij volwassenen het ook weer maken.
Een indrukwekkend blog!
Vriendelijke groet,
LikeGeliked door 1 persoon
kinderen zijn onbevangen en staan open voor iedereen, volwassenen zijn dat station helaas gepasseerd.
Vergelijk het met een dier wat nog nooit een mens heeft ontmoet met een dier dat wel mensen heeft ontmoet met verkeerde bedoelingen. Hans
LikeGeliked door 1 persoon
mogge Suske
ja daar vraag je wat , waarom lukt dat bij de kinderen wel en bij de ouderen niet
ik zelf kan goed met een ieder ongeacht welke kleur en of afkomst en geloof , ik respecteer ze allemaal , maar andersom is dat vaak niet zo
ondanks het helaas zware onderwerp
geniet de dag
LikeLike
Omdat wij van de verboden vruchten hebben gegeten….. mooi ding om over na te denken. Mensen nemen de bijbel vaak letterlijk, terwijl dat niet altijd moet.
Love As always
di Mario
LikeLike
een nadenkertje, zo vroeg in de morgen
en ja, je hebt gelijk, bij kinderen lukt het zo
bij mij ook, want ik heb geen last van huidskleur of nationaliteit, als ik me goed voel bij die persoon
LikeLike