Foto op vrijdag !

AFGHAANSE SOEP !

Dinsdag waren Eva en ik in VOC Opstap. Eva om samen met een groep dames gezellig te gaan breien. Ik had een andere missie: de wekelijkse boodschappen doen voor het VOC.

Met mijn boodschappenlijstje trok ik naar de Colruyt. Eenmaal terug werd alles netjes opgeborgen in de daarvoor voorziene rekken en laden. Geen spectaculaire bezigheid misschien, maar het hoort er nu eenmaal bij. Terwijl Eva haar breipennen liet tikken, zorgde ik ervoor dat de voorraad weer netjes aangevuld was.

Toen ik klaar was met de boodschappen, had ik nog wat tijd over vooraleer Eva haar breiwerk neerlegde. Dan maar even naar het nabijgelegen Stationsplein. Daar was ooit een echte Belgische frituur gevestigd. Vandaag heeft die plaats gemaakt voor een Afghaanse snackbar. Ik had ondertussen wel wat trek gekregen en besloot er eens binnen te stappen.

Op het menu zag ik dat er ook soep te krijgen was. Dat leek me wel wat. Ik bestelde een kom en kreeg meteen een stevige portie voorgeschoteld. Voor mij was die soep met gemak een volledige maaltijd. Lekker, goed gevuld en vooral… behoorlijk pikant. Mij hoor je daar niet over klagen, maar mijn vrouw en dochter zouden na de eerste lepel waarschijnlijk naar de brandweer bellen. Voor hen was dit geen soep meer, maar een vloeibare versie van een bosbrand.

Noot: Ik was er de enige blanke man. De andere klanten waren voornamelijk mensen met een andere afkomst. Aan hun uiterlijk te zien kwamen sommigen wellicht uit Eritrea of Somalië, al kan je dat natuurlijk niet zomaar weten. Maar het belangrijkste: niemand leek zich daar druk om te maken. Ik voelde me er perfect op mijn gemak en zij blijkbaar ook. Zo gevaarlijk is die Stationsbuurt nu ook weer niet. 😉

Dit was het weer voor vandaag. Alvast tot de volgende.

🙂

Onbekend's avatar

About Suskeblogt

Er gebeurt van alles op deze planeet en daar ben ik een klein onderdeel van. There is a lot happening on this planet and I'm a small part of all this.. A lot of fiction and non fiction on this blog. Most of the pics i use are selfmade.
Dit bericht werd geplaatst in Uncategorized. Bookmark de permalink .

21 Responses to Foto op vrijdag !

  1. ZON-nebloem's avatar ZON-nebloem schreef:

    een goei tas soep en daar wat brood bij, meer moet dat niet zijn,

    en mensen die elkaar waarderen, wat een goed gevoel.

    Fijn Weekend @->-

    Like

  2. Jetskefotografie's avatar Jetskefotografie schreef:

    Ziet er heerlijk uit, maar ik lees over pikant en dat laat ik aan mij voorbij gaan. 😅

    Like

  3. Pikant kent zijn grenzen natuurlijk… het mag voor mij redelijk pikant zijn, maar té is té 😉In Brussel zijn er ook veel buurten die als héél gevaarlijk bekend zijn… Ik heb daar 29 jaar bijna elke middag of avond doorgewandeld, en nooit iets van gevaar gemerkt. Dus zie je maar hoe relatief dat “gevaar” wel is…

    Like

  4. doriske's avatar doriske schreef:

    nog nooit geproefd.

    Like

  5. andkfotorantje's avatar andkfotorantje schreef:

    Het ziet er lekker uit, en beetje pikant mag maar als het is alsof je in brand staat dan pas ik, is ook niet goed voor slokdarm en maag

    Geliked door 1 persoon

  6. Matroos Beek's avatar Matroos Beek schreef:

    Ja, Afghaans is behoorlijk pikant. Heb ik ook al eens gegeten. Niet te veel want ook ik wilde de brandweer bellen.

    Geliked door 1 persoon

  7. Rebbeltje's avatar Rebbeltje schreef:

    Dacht dat ik veel al had gegeten, maar die soep van je dus niet.
    Wie weet komt het er nog ooit van;)
    Fijn weekend

    Geliked door 1 persoon

  8. ms's avatar ms schreef:

    Ik weet nu niet hoe pikant die soep was, maar Luc kan ook de brandweer al bellen voor iets wat ik lekker vind. Maar het gebeurt wel dat ik ook dingen écht té vind. Smaak en goesting en sterke smaakpapillen. 😉

    Luc en ik zijn zo ook eens in een frituur binnengestapt ergens. De naam op de voorruit was: “frituur Suzy”. Ook helemaal geen Suzy-achtige frituur, maar allemaal mensen van andere origine. En ik voelde me er niet raar bekeken, al was ik de enige vrouw in de zaak. Er is veel bangmakerij bij ook hoor.

    Geliked door 1 persoon

  9. Flavie's avatar Flavie schreef:

    Dat is inderdaad een grote kom.

    Geliked door 1 persoon

  10. Tine de Jong's avatar Tine de Jong schreef:

    Alles wat pittig van smaak is laat ik staan want dan gaat alles protesteren in mijn lichaam. En heel mooi dat je er binnen bent gegaan want het zijn mensen net als wij. Jammer dat vele mensen dit niet zien.

    Geliked door 1 persoon

  11. rietepietz's avatar rietepietz schreef:

    De mensen lijken me het probleem niet, de soep wel, hoewel het een gewone tomatensoep lijkt vrees ik ook dat ik de brandweer zou moeten bellen, ik heb moeite net kruidig eten en vind het al heel gauw té kruidig.

    Geliked door 1 persoon

  12. meninggever's avatar meninggever schreef:

    Als het te pittig wordt laat ik het graag staan. Dan komen de tranen en gaat de neus lopen….En dan hebben we het nog niet over de effecten van de volgende dag….What goes in, must come out….

    Geliked door 1 persoon

  13. Nicole Orriëns's avatar Nicole Orriëns schreef:

    Dat lijkt me een lekkere soep zeg! Die ziet er heel goed uit.

    Like

  14. Dat ziet er lekker uit, ik houd ook wel van een pittig soepje. Hoe gevaarlijk het in een buurt is, wordt vaak grotendeels bepaald door het tijdstip van de dag.

    Fijne dag verder.

    Geliked door 1 persoon

  15. Karel's avatar Karel schreef:

    mogge Suske
    best lekker een beetje pittig soepje
    en vanwaar de klanten komen is onbelangrijk , alle mensen zijn gelijk

    geniet de dag

    Geliked door 1 persoon

  16. shivatje's avatar shivatje schreef:

    Als het maar gespaakt heeft. Pikant is lekker.

    Aum Shanti

    Geliked door 1 persoon

  17. Patrick's avatar Patrick schreef:

    Als de soep maar lekker was. Pikant is goed maar toch niet te veel.

    Geliked door 1 persoon

  18. britt's avatar britt schreef:

    Heerlijk pittig soepje.
    Het maakt niet uit welke afkomst. Zijn ook mensen van vlees en bloed en met gevoel

    Geliked door 1 persoon

  19. John's avatar John schreef:

    Alleen bapaalde witte mensen maken zich druk om de afkomst van andere mensen. En dat terwijl we allemaal mensen zijn die gewoon een normaal leven willen.

    Die soep lijkt me heerlijk. Ik hou wel van een vloeibare vulkaanuitbarsting.

    Geliked door 1 persoon

    • mizzD's avatar mizzD schreef:

      Het ziet er heel lekker uit, maar zó pittig.. nee.. dan heb ik die vloeibare vulkaanuitbarsting waar John het over heeft de volgende dag.. op de wc..! 😉

      Ooit eens voor een kop koffie op een terras gaan zitten in Zolder.. bleek het een Turks koffietentje of zo. Er zaten ook alleen maar oude Turkse mannen in van die djellaba’s en ik werd er echt wel héél erg weggekeken. Men kwam ook geen bestelling opnemen.. dus dan maar een ander terras gezocht. Het gaat dus niet altijd goed samen.. helaas, want Turkse koffie lust ik ook wel hoor. 😉

      Geliked door 1 persoon

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.