
Vlakbij het centrum staat er een enorm groot gebouw. Het staat al een tijdje leeg. Ooit was er daar een warenhuis in gevestigd, alhier gekend onder de naam “Grand Bazar”. Dit gebouw dateert van de jaren 60 van de vorige eeuw. Zo ook de start van den Grand Bazar. Daar leerde ik als klein manneke wat een roltrap is. Ook herinner ik me de de minirokjes die toen mode waren en opvielen op zo’n roltrap. Dat waren nog eens tijden.
De Grand Bazar verdween en in de plaats kwamen onder andere een gym en een vakbond. In de kelderverdieping een bowling. Het gebouw kreeg de naam “Zuidpand” naar de Zuidstraat waarin het gelegen is. De gym hield het niet lang vol.
Enkele jaren geleden werd beslist om het gebouw te slopen en er een wooncentrum genaamd “Mandelhof ” te bouwen. De bowling verplaatste zich naar de rand van de stad. Daar was ik enkele weken terug met Eva.

Enkele weken terug zijn de afbraakwerken begonnen. Weer verdwijnt er een bekend gebouw uit het zicht van de stad. Binnen enkele jaren is het stadscentrum volledig vernieuwd. Onherkenbaar voor mensen die er geruime tijd niet geweest zijn.
Momenteel is Roeselare een bouwwerf.
Groetjes en fijne dag.
🙂

Ik ben er ook al erg lang niet meer geweest, benieuwd of ik er nog parkeer plaats zou vinden, als ik er opnieuw zou komen?
LikeGeliked door 1 persoon
In ieder geval niet meer in dat gebouw. Elders is er genoeg parkeerplaats.
LikeGeliked door 1 persoon
Goed om te weten, merci 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
als je door roeselare rijdt en alle omleidingen volgt, de oude en de nieuwe, lijkt het soms een gebombardeerde stad.
LikeGeliked door 1 persoon
Binnen enkele weken zal het centrum er uit zien alsof het plat gebombardeerd is, eens de GB plat ligt.
LikeLike
Echt overal. Als ik in Asse terugkom om mijn ouders te bezoeken is daar altijd weer een hoop herbouwd en afgebroken. Niet meer mijn jeugd. Soms wel pijnlijk om zien.
LikeGeliked door 1 persoon
Van mijn jeugd blijft hier niets meer over. Afgebroken of vernieuwd.
LikeLike
Ik kan me voorstellen dat het voor mensen die een tijd zijn weggeweest heel raar is dat het er ineens heel anders uitziet.
LikeLike
De grand bazar, volgens mij ben ik daar nog geweest, of t zou die van kortrijk moeten zijn die ik me herinner van toen ik kind was
ja verbouwingen overal hé
oude fabrieken, oude huizen het wordt allemaal gesloopt voor wooncomplexen
we zijn dan ook met veel mensen die een dak boven hun hoofd moeten hebben
LikeGeliked door 1 persoon
inderdaad, ik heb al veel verbouwingen op je blog gezien
Een @->- voor jou.
LikeGeliked door 1 persoon
De “Grand Bazar”heeft jeugd herinneringen achtergelaten.
De sloop levert wel nieuwe woningen op, maar zo gaat het vaak, de stad veranderd maar door. Hans
Ot. Probeer zoveel mogelijk gezellige muziek in de GGOS te draaien.
Je verzoekje ligt op het log Bankje voor de volgende show.
De shows staan allemaal op: http://logbankje.nl
LikeGeliked door 1 persoon
De ene prestigeprokect wordt vervangen door het andere, en zo bouwt men maar door.
LikeGeliked door 1 persoon
Grand Bazar kennen we hier niet, en een lelijke blokkendoos mogen ze van mij afbreken en er iets beters voor in de plaats zetten. Maar het zal waarschijnlijk ook weer iets lelijks worden?
LikeGeliked door 1 persoon
Het is een trend, overal wordt van alles afgebroken en weer nieuw voor neergezet. Het is helaas lang niet altijd een verbetering.
LikeGeliked door 1 persoon
Dat wordt vast mooi wonen, zo in het centrum van de stad. En, zie ik op de website, nog betaalbaar ook, voor Nederlandse begrippen. Toch, ook in mijn stad worden alle utiliteitsgebouwen vervangen door woningbouw. Dat maakt de stad teveel een eenheidsworst vind ik.
LikeGeliked door 1 persoon
Alles van vroeger moet weg. Gelukkig woon ik in een dorp. Daar zijn ook geen roltrappen nodig.
LikeGeliked door 1 persoon
Daar komt vast wat moois voor in de plaats 😉
LikeGeliked door 1 persoon
een Grand Bazar….
vroeger een bekende warenhuisketen
als ik het gebouw zo bekijk
lijkt de sloop ervan geen groot verlies voor de stad
groeten
LikeGeliked door 1 persoon
Dat klopt Willy, een schoonheid is/was het niet, maar voor vele inwoners heeft het nog een sentimentele waarde. Iets uit hun lang vervlogen jeugd.
LikeLike
Zonde eigenlijk dat al die oude gebouwen vervangen worden door die nieuwe.
Love As Always
Dimario
LikeGeliked door 1 persoon
Nou ja.. er zijn wél woningen nodig.. en echt geweldig mooi vind ik dat gebouw toch niet. Ik scheld vaak op de luitjes die bedacht hebben het Topsportcentrum hier bij binnenkomst van de stad te bouwen, want dat vind ik echt het lelijkste gebouw dat ik ooit gezien heb.. een grote zwarte vierkante doos. En dat is dan het eerste dat de mensen zien als ze Rotterdam binnen rijden..! Maar wat ik hier nu van die Grand Bazar zie.. lijkt er wel veel op..! hahahahaa!
LikeGeliked door 1 persoon
Er gebeuren dat deze winkel gesloopt word. Bij ons is het ook zo. Grand Bazar moet wel grote winkel zijn. Maar het komt goed. Straks heb je weer nieuwe terug. Fijne week.
LikeGeliked door 1 persoon
Elk stadscentrum schijnt op zijn tijd nieuw meubilair nodig te hebben. Hier zijn ze ook alweer nieuwe plannen aan het maken.
LikeGeliked door 1 persoon
De wereld beweegt en de steden bewegen mee. Zo houden we de economie op poten. 😉
LikeGeliked door 1 persoon
Ik ken wel Le Big Bazar.
LikeGeliked door 1 persoon
Ook in Antwerpen hadden we ooit een Grand Bazar. Da’s later een Innovation geworden en nog later – tot nu – een Inno.
LikeGeliked door 1 persoon
We hebben hier in Heerlen ook een Grand Bazar gehad, later zat er een V&D in, maar die zijn inmiddels ook alweer jaren Failliet.
LikeGeliked door 1 persoon
mogge Suske
ja roltrappen ontdekken als klein jongetje , en war er allemaal nog meer te ontdekken viel 🙂
inderdaad bijna overal zijn er plaatsen die 1 grote bouwput zijn
geniet de dag
LikeGeliked door 1 persoon
In Goes is bijna alles wat niet nieuw was gesloopt en vervangen.
LikeGeliked door 1 persoon
De Grand Bazar, dat vond ik altijd zo mooi klinken.
Wat is dat toch met al die bouwwerven overal? Pfff.
LikeGeliked door 1 persoon