Alfabet of dinsdag.

Vandaag komen we aan bij de letter “R”

De letter R van rabarber.

Rabarber is een plant uit de duizendknoopfamilie. Deze grote, struikachtige plant heeft prachtig rode, groene, groen-rode of karmijnrode lange stelen en grote donkergroene bladen. Van deze friszure groente wordt bijna altijd een compote of een zoet nagerecht gemaakt. Hierdoor lijkt het meer op fruit dan op groente. Toch is het écht een groente.

Toen Greet en ik in 1992 in onze woonst trokken nam ik enkele rabarberplanten mee uit de tuin van mijn ouders. Die groeide daar weelderig.

Ik plantte die op twee plaatsen in onze tuin. Op de ene plek verdorde die, maar op de andere plek begon hij weelderig te groeien.

Jammer genoeg is de rabarber al weer in herfst/wintermodus zodat ik geen foto kon nemen. Dan deze even van het internet geleend.

Fijne dinsdag en tot de volgende.

🙂

Onbekend's avatar

About Suskeblogt

Er gebeurt van alles op deze planeet en daar ben ik een klein onderdeel van. There is a lot happening on this planet and I'm a small part of all this.. A lot of fiction and non fiction on this blog. Most of the pics i use are selfmade.
Dit bericht werd geplaatst in Uncategorized. Bookmark de permalink .

6 Responses to Alfabet of dinsdag.

  1. MelodyK's avatar MelodyK schreef:

    Jahhhhhhh lekkerrrrrrrrrrrrr zowel gestoofd warm als naderhand koud…

    En een prima r sowieso

    Like

  2. ms's avatar ms schreef:

    Als kind aten wij dat wel zo uit den hof, het buitenste gekleurde vel afpellen en dan met een klontje suiker over de zure stengel gaan. Lekker! Smoelen hebben we er wel bij getrokken, daar niet van. 😀

    Like

  3. britt's avatar britt schreef:

    Rabarber, heerlijk, hoewel ik het weinig klaar maak. Wel jammer eigenlijk. Heb zelf ook een plant gehad. Helaas ging deze niet zo goed

    Like

  4. Karel's avatar Karel schreef:

    mogge Suske
    mooie en lekkere R invulling
    is al ff terug dat ik het at

    geniet de dag

    Like

  5. Patrick's avatar Patrick schreef:

    Ik vind rabarber lekker. Wij hebben er ook eentje staan

    Like

  6. John's avatar John schreef:

    Heerlijk, rabarber. Maar toch eet ik het niet zo vaak. Daardoor blijft het lekker.

    Like

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.