
Aan de overkant van de straat waar dat beeld staat dat ik gisteren toonde staat een huis die ook herinneringen oproept.
Heel lang geleden, begin jaren 60 van de vorige eeuw, was daar café Transvaal waar mijn vader regelmatig ging kaart spelen.Ik herinner me nog dat ik bij mijn moeder achterop de fiets zat als ze er boodschappen ging doen. Klinkt gek ? Het zit zo : In dat witte huis was een gang. Aan de rechter kant kon je naar het café, aan de linkse kant was een kruidenierswinkeltje. Zo kon je als vrouw op zaterdagavond terwijl manlief aan den toog hing vlug enkele boodschappen doen. Dat deed mijn moeder dus ook terwijl ik met de kinderen achteraan zat te spelen. Nu heeft men van dat gebouw twee woningen gemaakt.
Van die ouwe buurt is tegenwoordig niets meer terug te vinden. Veel werd verkaveld En ook geen spoor meer terug te vinden van Nonkel Juul en tante Martha die in die straat woonden
Om af te sluiten een foto uit de oude doos. Mijn vader zit rechts vooraan in donker kostuum.

Dit was het voor vandaag. Rest mij jullie een fijn lang weekend toe te wensen en fijne paasdagen.
Tot dan.
🙂

De oude buurt is er niet meer, gelukkig zijn er nog foto’s.
LikeGeliked door 1 persoon
Hier in Den Haag is een wijk en die heet: De Transvaalbuurt.
We hebben het vast niet over dezelfde.
LikeGeliked door 1 persoon
Daarvoor woon ik iets te ver weg vab Den Haag.
LikeGeliked door 1 persoon
Weet ik wel, maar vond het grappig
LikeGeliked door 1 persoon
Blijft leuk om op foto’s zover terug te kunnen kijken en dan je vader terug te vinden als jonge man.
LikeLike
Mooie en typische foto van in die tijd. Ja zo was dat. Café en winkel, mij bekend. Kan jetje niet meer indenken vandaag. Mooi verhaal Suske.
LikeGeliked door 1 persoon
Toch mooi dat het een nieuwe bestemming heeft gekregen, wonen is ook belangrijk en leuk. Kroegen en kruideniers ook natuurlijk.
LikeLike
Er worden steeds meer woningen gebouwd en verbouwd, zo verdwijnen wel de winkeltjes en cafés, ik herken het uit mijn omgeving.
Pa een pint en dan kon moeder makkelijker de boodschappen doen. Hans
LikeLike
Het was een andere tijd. In een café zitten is niet meer zo gebruikelijk.
Mooie foto waar je vader opstaat.
LikeLike
Mooi verhaal, Suske. En een geweldige foto.
LikeLike
Wat een mooi bericht Suske! Ook door de verwijzing naar Nonkel Juul en tante Martha in verband met die straat. Zo komen echte geschiedenis en het heden (van de door jou vertelde – fictieve – verhalen van nonkel en tante) samen. De geest van nonkeltje moet zich nog ergens bevinden, en soms, diep in de nacht, klinkt gedempt de knal van een tweeloop. De foto vind ik ook prachtig. Die kamerplanten vooraan!
LikeLike
Mooie geschiedenis hebben die panden. Ze hebben van dat linker wel iets lelijks gemakt vind ik. 😉
De oude foto steelt de show wat mij betreft! 🙂
LikeLike
Toen ‘volks’ nog echt volks was…
Mooie foto’s van iets dat nooit meer weerkomt 👍
LikeGeliked door 1 persoon
waar is de tijd dat de mensen nog tijd namen om zich op te kleden op zon en feestdagen?
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie foto’s, vooral de laatste…
LikeLike
Van alle gemakken voorzien die ene gang 🙂
Mooie foto en ja dat brengt herinneringen
Fijne Paasdagen
LikeLike
Wel handig, man aan de toog, kinderen spelen in de tuin en moeder doet inkopen, allemaal op hetzelfde adres
Mooie herinneringen
LikeLike
Transvaal ken ik alleen als een provincie uit Zuid-Afrika (uit vroegere Zuid-Afrikaanse liedjes misschien).
En dat gangetje met aan weerszijden … bij ons was het een snoepwinkeltje “Bij Zjangske Nevens”maar dat werd uitgebaat door zijn vrouw. Maar in dat winkeltje was de ingang van de fietsenwinkel van Zjangske zelf.
LikeLike
Wat een prachtige oude foto. Daar gaan vast nog veel mooie verhalen achter schuil. Staat nonkel Juul ook nog op deze foto?
Fijn Paasweekend.
LikeGeliked door 1 persoon
Nee die staat er niet op. Alleen mijn vader en de waardin herken ik duidelijk.
LikeGeliked door 1 persoon
Fraaie herinneringen. Ook ik kan veel aanwijzen dat ook was maar niet meer is. Met dank een de moderniseringsdrang die in de jaren 70 en daarna op gang kwam. Gelukkig hebben we de beelden nog..
LikeGeliked door 1 persoon
Het klinkt als een mooie en bijzondere herinnering Suske!
LikeLike
Nog een prachtige foto uit de oude doos.
LikeLike
mogge Suske
mooie herinneringen aan vervlogen maar mooie tijden
is dat het café Transvaal waar de foto gemaakt is
ja die verdient zoals al gezegd een lijstje
geniet de dag
LikeGeliked door 1 persoon
Op beide foto’s zie je hetzelfde gebouw, weliswaar met meer dan zestig jaar verschil.
LikeLike
ik dacht het al
LikeLike
Vervlogen tijden met vaak mooie herinneringen
Aum Shanti
LikeGeliked door 1 persoon
Echt leuk om te lezen. Prachtig foto van vroeger eens te zien. Zuinig bewaren. Fijne paasdagen gewenst.
LikeGeliked door 1 persoon
Jan heeft gelijk. Die foto behoeft een lijst en een leuke plek in huis.
alles veranderd. Uit mijn kindertijd en jeugd is ook niet veel meer over.
LikeGeliked door 1 persoon
Anoniem was ik, geen idee waar het fout ging?
LikeGeliked door 1 persoon
Geweldig verhaal, en wat een prachtige foto! Daar hoort een lijstje omheen. Ook jij een prettig weekeinde, aan Pasen doe ik niet zo 😉
LikeGeliked door 1 persoon