
Nadat ik boodschappen voor VOC Opstap afgeleverd had reed in naar Oppost waar Eva bezig was met naailessen te volgen. In dat gebouw bevindt zich tevens de kringwinkel van Roeselare. Ik was iets te vroeg en neusde tussen de stapels boeken, cd’s, DVD’s en natuurlijk de strips. Er lagen een stapeltje strips van Nero. Daar ik als kind verslaafd was aan die strips trokken die natuurlijk mijn aandacht. Blijkbaar moet er ooit een deel van de strips heruitgegeven zijn als zijnde de – volgens de geestelijke vader van Nereo zijnde Marc Sleen – de beste 10 uit pakweg 60 jaar Nero. Het oudste verhaal in die reeks dateert uit 1950 en het recenste ergens eind jaren 90.

De avonturen van Nero & Co is een stripreeks van de Vlaamse stripauteur Marc Sleen, die van 1951 tot 2002 praktisch onafgebroken in Vlaamse kranten verscheen. Het hoofdpersonage Nero speelde echter al een centrale rol in de strip sinds 1947, toen de reeks nog De avonturen van Detective Van Zwam heette.

Voor de ronde prijs van 2 euro had ik 4 strips mee naar huis. Noem het jeugdsentiment, maar die absurde humor heeft me van kleinsaf aangesproken. Latere humoristen en cartoonisten zoals Kamagurka hebben bekend door Sleen beinvloed te zijn.
Meer over deze strip (die in NL niet gekend is) kan je hier lezen.
Fijne vrijdag.
🙂

Oh Nero! Als kind had ik ook enkele strips.
LikeGeliked door 1 persoon
ook ik ben fan van nero, de oude, meer dan de recente, spreken tot mijn verbeelding.
alle oude strips heb ik nog behalve ‘de groene chinees’.
LikeGeliked door 1 persoon
De groene chinees heb ik ergens op zolder liggen. De strip wel te verstaan. 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
moest je hem, de strip, teveel hebben, ik ben kandidaat.
LikeGeliked door 1 persoon
mijn broer had ook wat strips van nero, dus ik ken ze wel
.Fijn weekend @->-
LikeLike
Die had ik ook echt niet laten liggen.
LikeGeliked door 1 persoon
In de kringloop kun je leuke dingen vinden.
Nero ken ik ook niet. Hans
Ot. Je verzoekje is gedraaid in de show.
Het programma is beluisteren op de pagina “Bank’s Radio”
LikeGeliked door 1 persoon
Nero las ik ook zo graag!
LikeGeliked door 1 persoon
Ik las Nero bij vriendjes. Wij kochten ze niet. Ik hield meer van Alex, Michel Vaillant, Lucky Luke, Asterix en Suske en Wiske (vooral de Blauwe reeks)
LikeGeliked door 1 persoon
Ik ken het echt niet inderdaad.
Love As Always
Dimario
LikeGeliked door 1 persoon
Niets mis met jeugdsentiment hoor, gewoon leuk om terug te lezen. Ik ken ze inderdaad niet al doet de tekenstijl wel iéts aan Suske en Wiske denken.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik heb er hier nog een paar échte, van in de tijd. Ik kreeg ze maar strips hebben me nooit echt aangesproken. Enkel Alex in latere jaren.
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi zo’n vondst! De strip ken ik niet, maar ik kan me alles voorstellen bij de pret die eraan (hebt) beleeft(d).
LikeGeliked door 1 persoon
Klopt ik zag die hier in nederland niet…
LikeGeliked door 1 persoon
Jeugdsentiment blijft heel je leven vaak onverwacht de koop opsteken
LikeGeliked door 1 persoon
Zeker kennen we Nero hier wel, maar ik weet niet meer of die strips bij de bibliotheek lagen of in bijvoorbeeld de Pep stonden. Zelf ben ik vooral een fan van Asterix en van Robbedoes en Kwabbernoot, maar er staat hier bijna 2 meter aan strips met klassiekers als Blake en Mortimer, Kuifje, de blauwbloezen, Lucky Luke en natuurlijk Guust. De oude strips van Suske en Wiske vonden we wel leuk, denk bijvoorbeeld aan de Raap van Rubens, daarna werden het moralistische en vervelende verhalen. De nieuwere Amoras reeks vind ik wel weer leuk om te lezen. Zo’n aankoop bij de kringloop vind ik heel doordacht en verantwoord!
LikeGeliked door 1 persoon
Dat doen jullie zo geweldig. Die strips. Nero kende ik niet maar mijn belangstelling is groot
LikeGeliked door 1 persoon
Ken de naam wel, maar heb er nooit wat van gelezen nee.. Suske en Wiske zijn hier bekender geworden.
LikeGeliked door 1 persoon
Aha, daar ligt dus waarschijnlijk ook de basis van jouw absurdistische humor. 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Ja hoor. Nero en Engelse humor Ă la Monty Python hebben me danig beinvloed wat betreft humor. Ook niet vergeten zijn kama en Herr Seele.
LikeGeliked door 1 persoon
Als ik die Nero goed bekijk zie ik toch gelijkenissen met Lambiek uit Suske en Wiske. Kan zijn broer zijn…. Zou de een de ander hebben geinspireerd??
LikeGeliked door 1 persoon
Nero en Lambik zijn ongeveer dezelfde tijd ontworpen. Er zijn niet alleen overeenkomsten in uiterlijk. Ook hun karakters zijn vergelijkbaar. Sleen en Vandersteen zullen elkaar wel beinvloed hebben.
LikeLike
Nero, lang geleden dat ik die las, leuk om daar te neuzen..
Je hebt een voordelige aankoop gedaan.
LikeGeliked door 1 persoon
oja Nero met madam Pijp, patatje enz, heel veel gelezen
Net zoals suske en wiske, Jommeke, Piet Pienter en Bert Bibber, Kuifje,..
LikeGeliked door 1 persoon
Wat een fijne kringloopvondst Suske! Ik kende deze stripfiguur trouwens niet.
LikeLike
En op het einde was madame pijp daar met de wafels.
LikeGeliked door 1 persoon
mogge Suske
nooit van gehoord
jij blij met een goede buit uit je jeugd 🙂
geniet de dag
LikeGeliked door 1 persoon