
Beetje bij beetje ben ik het huis van mijn moeder aan het leeghalen. Deze middag heb ik haar oude papieren en documenten overlopen en een deel naar de papiermand verwezen. Je kan toch niet alles bewaren ?
Ook heb ik heel wat foto’s bekeken de laatste tijd. Hierboven zie je een foto met mijn moeder rechts vooraan. Haar moeder – mijn oma dus – staat links. Ik vermoed dat deze foto genomen is naar aanleiding van de plechtige communie van het meisje in het midden dat dus een nichtje was/is van mijn moeder. Ze is duidelijk op haar paasbest. De foto is begin jaren 40 genomen. In volle oorlogstijd dus.
Groetjes.
🙂

Als er zoveel jaar geleden foto’s werden gemaakt was dit altijd wel voor een speciale gelegenheid en dan stond iedereen er op zijn paasbest bij. Leuke souvenir!
LikeLike
Mooie foto!
LikeGeliked door 1 persoon
Die zondagse Paaskleding mocht je normaal ook niet aan natuurlijk. Zal in 1940 niet veel anders zijn geweest dan in mijn jeugd een flinke periode later. Doordeweekse kleding….in de zomer een korte broek….en verstellen van kleding als je weer eens wat te ruig had gespeeld…..Maar op zondag in de kerk, nette kleren aan….
LikeGeliked door 1 persoon
Leuke foto! Bij communie moet ik eerst altijd denken aan communisten, maar die worden vast niet bedoeld, bij gebrek aan rode vlaggen.
LikeGeliked door 1 persoon
ze zien er op hun paasbest uit
leuk zo’n familiefoto, maar nee je kan niet alles bijhouden hĂ©, jouw kinderen of kleinkinderen zullen dat sowieso eens ‘vernietigen’
LikeGeliked door 1 persoon
Altyd hartseer om so deur jou moeder se goed te gaan en daarvan weg te doen. Hou maar die foto’s.
LikeGeliked door 1 persoon
Deze foto is zeker heel mooi om vroeger te zien. Inkleuren best wel moeilijk. Het is wel beetje gelukt. Toch knap zoiets te doen.
LikeGeliked door 1 persoon
Zo fijn dat je het huis rustig kan leeg maken en het verleden beleven. Indertijd moest ik het huis vrij maken op 1 dag, ik heb daar vreselijke herinneringen aan en nu veel spijt omdat ik geen tijd had om te beleven
LikeLike
met je moeder foto’s bekijken, dat lijkt me ook wel goed om veel te weten te komen
.Een @->- voor jou.
LikeGeliked door 1 persoon
Een mooi aandenken, laat je deze ook nog aan je moeder zien?
Heb ik wel gedaan, met het verhaal achter de foto opgeschreven. Hans
LikeGeliked door 1 persoon
Alles in dozen stoppen en dan elke week een doos meenemen en dat samen uit gaan zoeken, wat kan weg en wat moet nog bewaard worden en het verhaal dat er bij hoort.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik ben dus niet de enige die de gelijkenis ziet tussen jullie. Mooie dierbare foto.
Love as always
dimario
LikeGeliked door 1 persoon
Deze foto is echt schitterend. Wat een rijkdom om zoiets te hebben.
LikeGeliked door 1 persoon
Roerend, die gekruiste galgjes vooral 🙂 er is inderdaad een gelijkenis.
Zwartwitfoto’s zijn ook mooi.
LikeGeliked door 1 persoon
ik weet niet of iets gemist heb suske,
woont je moeder niet meer thuis??
ik ben natuurlijk even weggeweest uit blogland…
de ingekleurde foto’s vind ik prachtig
LikeGeliked door 1 persoon
ze woont inderdaad niet meer thuis. Ze verblijft nu in een rusthuis in een naburige gemeente.
LikeLike
Prachtig! Je hebt de foto ingekleurd veronderstel ik. Als dat zo is doet dat programma goed werk!
LikeGeliked door 1 persoon
Het kan nog beter maar dan moet ik een betalende versie nemen. Dat betalen zie ik zo niet zitten.
LikeGeliked door 1 persoon
Je kunt hier goedzien dat je op je moeder lijkt. Ik zie in ieder geval trekken bij jullie beiden.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik lijk op mijn moeder en mijn moeder dan weer op haar moeder. Of ik op mijn grootmoeder lijk weet ik niet. 🙂
LikeLike
Dat is precies wat ik dacht, dat je moeder op je grootmoeder lijkt en jij op je moeder. Als je jullie op een rij zou (kunnen) zetten zie je duidelijke overeenkomsten. Je moeder is de (uiterlijke) schakel tussen grootmoeder en jij. 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Schoon!
LikeGeliked door 1 persoon
Oude paperassen. We houden er, geloof ik, allemaal te veel van bij.
LikeGeliked door 1 persoon
Toch leuk al die herinneringen…!
LikeGeliked door 1 persoon
Die gekruiste bretels…geweldig 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
amai! de communicant was ook niet fleurig gekleed in die jaren, maar ja, alles was natuurlijk nog schaars. vergelijk dat eens met nu.
LikeGeliked door 1 persoon
die bretellen vallen me hier het meest op Suske
groeten
LikeGeliked door 1 persoon
Het leeghalen is natuurlijk niet een van de leukste karweitjes, maar het ophalen van herinneringen brengt toch heel wat naar boven.
LikeGeliked door 1 persoon
wat een prachtige herinnering Suske
wat mij gelijk op viel is het gekruiste bretels
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, dat waren vast de gelegenheden waar men voor op de foto ging hè, dat was iets speciaals.
Blijft leuk, zo’n oude foto.
LikeGeliked door 1 persoon
Prachtige oude foto. Hier is het inkleuren beter gelukt dan bij een eerdere foto.
LikeGeliked door 1 persoon
Niet te geloven… je moeder en je oma lijken duidelijk op mekaar!
LikeGeliked door 1 persoon