
Steve Winwood is een Brits muzikant die vooral bekend werd om zijn spel op het hammondorgel. Daarnaast is hij gitarist en zanger.
Winwood werd op zijn vijftiende lid van The Spencer Davis Group, die hits had als “Keep On Runnin”, “Gimme Some Lovin” en “I’m a Man”.
In 1967 richtte hij de band Traffic op. In 1969 maakte Winwood deel uit van de groep Blind Faith. Vervolgens kwam Traffic weer bij elkaar. Na artistieke meningsverschillen viel Traffic midden jaren 70 uit elkaar.
Winwood nam in 1977 zijn eerste soloalbum op. Daarna volgden Arc Of A Diver (1980), Talking Back To The Night (1982) en Back In The High Life (1986).
Drie nummers uit de omvangrijke loopbaan van den Steve. Deze aflevering van “muziek op zondag” zit er weer op.
Groetjes en geniet de dag.
🙂

toen was die bekend, zijn muziek is goed
.Een @->- voor jou.
LikeGeliked door 1 persoon
Bekende muziek en nostalgie
LikeLike
Steve Winwood, geen onbekende in de popmuziek.
Muziek die me niet onbekend is, vast door de zeezenders gekomen. Hans
LikeGeliked door 1 persoon
Ot. Heb een verzoekje voor je gedraaid in de show.
Het programma is beluisteren op de pagina “Bank’s Radio”
LikeGeliked door 1 persoon
Stuk voor stuk nummers die het goed gedaan hebben, ik heb er niets van op LP of CD maar ken het natuurlijk wel.
LikeGeliked door 1 persoon
Niet mijn favoriet. Maar wat ik erg apprecieer en hierdoor ook bijleer is het feit dat je er duiding bij geeft. Waarvoor mijn dank Suske.
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi nummer. Weer zo’n artiest die in mijn vergeethoek was geraakt…
LikeGeliked door 1 persoon
Ah, Steve Winwood! Lekker jaren tachtig, best musictime ever! Higher Love is mij bijgebleven 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie keuze! Winwood is zo’n stille kracht die er eigenlijk altijd is. Arc of a diver vind ik een geweldige plaat, en de liedjes met Spencer Davis Group en Traffic zijn ook heel goed. In mijn platenkast staat ook nog een elpee van den Steve met de Fania All Stars, Steve goes latin. 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Alleen Paper Sun is aardig. De rest mwah…
LikeGeliked door 1 persoon
Wel bekend maar niks voor mij 🙂
LikeLike
Zo heeft ieder zijn eigen muzieksmaak. Ik zal hem niet weg draaien als hij op de radio is, maar zelf opzetten dat zal niet gebeuren.
Love as always
Dimario
LikeGeliked door 1 persoon
Niet meteen mijn muziek, maar wel bekend. Ook iets waard….:)
LikeGeliked door 1 persoon
het is net direct mijn genre Suske
maar dat hoeft ook niet
fijne zondag Suske
LikeGeliked door 1 persoon
Arc of A Diver staat hier nog in de lp-kast.. lekkere sound.
LikeGeliked door 1 persoon
Kijk hier maar eens naar: https://www.youtube.com/watch?v=gv9MYuTKSRw
LikeGeliked door 1 persoon
mooi. Bedankt voor de link.
LikeLike
Een artiest die zich eigenlijk zijn hele carriére is blijven vernieuwen. Ik kan muziek uit alle fasen wel waarderen.
LikeGeliked door 1 persoon
Mij is het wel bekend
Meest bekende zal zeker het derde zijn.
Aum Shanthi
LikeGeliked door 1 persoon
Het beste tot zijn recht kwam hij bij Blind Faith, samen met Clapton een superduo, jammer dat Baker daar de boel verziekte, net als bij Cream gebeurde.
LikeGeliked door 1 persoon
Die plaat van Blind Faith heb ik in mijn collectie. Heel mooie muziek.
LikeLike
De eerste en de derde staan in mijn Spotify playlist. Heerlijke nostalgie.
LikeGeliked door 1 persoon
mogge Suske
mij onbekend , maar dat wist je denk ik al
zal ook niet snel een plaat er van op zetten
rustige zondag groet
LikeGeliked door 1 persoon
Geen fan van, geen muziek van. En het zit er niet in dat ik daar ooit een plaat van koop. Dat mogen anderen doen 🙂
LikeGeliked door 1 persoon