Once in a Lifetime is een nummer van Talking Heads dat begin 1981 als single werd uitgebracht, en dat is terug te vinden op het album Remain in Light.
De tekst handelt over de halfbewuste manier waarop mensen door het leven gaan en zich door toevalligheden laten leiden tot waar we zijn. Het hier en nu wordt beschreven als een sleur (“letting the days go by”) en de conclusie is dat er niets verandert (achtmaal “same as it ever was”). De tekst is daarmee een typische beschrijving van de midlifecrisis, maar past ook zeer goed in de “No Future”-stemming van eind jaren zeventig/begin jaren tachtig van de twintigste eeuw.
De videoclip bij het nummer toont David Byrne die danst alsof hij een marionet is. Hij maakt allerlei abrupte bewegingen van hoofd en armen, ploft op de knieën en zakt voorover en maakt andere bewegingen die suggereren dat hij met touwtjes wordt bestuurd. Ook hiermee wordt gesuggereerd dat mensen niet bewust kiezen in hun leven en zich maar laten meeslepen.
Verder wens ik jullie een fijne zondag.
Groetjes.
🙂

Zelf ben ik altijd al fan geweest van deze groep, dus je het me heel veel plezier gedaan met deze greep uit je platencollectie!
LikeGeliked door 1 persoon
Goh, wat heb ik dit nummer vaak gehoord vroeger. In de tent waar we altijd kwamen draaide ze deze plaat grijs.
LikeGeliked door 1 persoon
Nee deze liedje ken ik niet. Wel grappig filmpje om te zien. Leuk om te luisteren.
LikeGeliked door 1 persoon
natuurlijk ken ik ze nog, maar van 1981 dat wist ik niet
het was een specialeke
Een @->- voor jou.
LikeGeliked door 1 persoon
Hele goede plaat vind ik dit! Ga je nu ook de Eurithmics plaatsen? Love is a stranger….
LikeGeliked door 1 persoon
Oh heerlijk dit liedje, krijg ik zo’n nostalgisch gevoel van, soms denk ik kon ik maar even terug in de tijd… dank je voor het nummer
LikeGeliked door 1 persoon
Dit is een echte jaren tachtig groep, vooral dit nummer is heel goed.
los van de touwtjes waar we aan vast worden gehouden. Hans
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, je hebt soms ook weinig keus in het leven dan gewoon maar meedoen. Ze moeten toch ergens over zingen, alles beter dan de liefde.
LikeGeliked door 1 persoon
je duiding geeft een andere kijk
op deze knappe clip
groeten
LikeGeliked door 1 persoon
Die midlife crisis heb ik gelukkig al gehad, ik zit nu in de ontkenningsfase van het ouder worden. Daar helpt dit niet echt bij.
LikeGeliked door 1 persoon
Het nummer ken ik wel maar bij de tekst heb ik nooit zo stil gestaan;-)
LikeGeliked door 1 persoon
Zo dit is ookal weer heel veel jaar geleden dat ik deze gehoord heb.
Love As Always
Di Mario
LikeGeliked door 1 persoon
Ik ken het wel, mijn broer was fan.
LikeGeliked door 1 persoon
Ook dit ken ik heel goed. IK heb ze zelfs zien optreden toen ik nog een snottebel was! Ja, ik was ook fan!!
LikeGeliked door 1 persoon
Dit was het eerste nummer dat ik opnam op mijn kersverse radio/cassetterecorder die ik voor m’n verjaardag kreeg. Zestien werd ik. Zo leuk om dit nummer weer te horen!
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi nummer,sterke clip.
Een heel bekende band bij de oudstekinderen.
LikeGeliked door 1 persoon
ik ken dit niet , maar ben het eens met de tekst die jij er bij schreef
fijne zondag groet
LikeGeliked door 1 persoon