Onlangs zijn de werken begonnen in de Guido Gezellelaan. Het fietspad is uitgebroken en in een deel van de straat is het momenteel eenrichtingsverkeer zowel voor de (brom)fietsers als voor de auto’s.

Fietsen langs de spoorweg wordt straks nog comfortabeler in beide richtingen. Er komt geen fietsstraat, maar wel meer ruimte en comfort voor fietsers, uiteraard met behoud van de waardevolle bomen.
Het fietspad wordt overal vier meter breed.
Er komt een nieuwe groenstrook tussen het spoor en het fietspad, inclusief omheining.
Tussen de Veldstraat en Azalealaan vernieuwt men de rijweg, met toekomstig eenrichtingsverkeer naar de Veldstraat.
Er worden 18 extra bomen geplant.

Vanaf begin februari wordt de overweg tot en met maart afgesloten voor alle verkeer. Dit omwille van de werken aan het fietspad. Op facebook circuleren er geruchten dat deze afsluiting voorgoed zou zijn. Dit wordt door het stadsbestuur met klem ontkend. We zullen zien.
Dit was het weer voor vandaag. Tot de volgende.
🙂
Meer plaats om te fietsen is tegenwoordig echt wel nodig!
meer ruimte voor fietsers is goed en nodig want het is zo gevaarlijk op de weg
Vier meter breed klinkt goed, hoewel een apart fietspad mij nog veiliger lijkt.
Hoe meer groen hoe beter. En hoe minder overgangen met de trein, hoe veiliger.
Love As Always
Dimario
af en toe is het nodig
en hopelijk is er beter nagedacht als hier in Houthalen, daar was het een ramp en er zijn nog veel aanpassingen geweest
Een @->- voor U.
Guido Gezelle de dichter uit Brugge, zou het fietspad richting Brugge gaan?
Maar een goede ontwikkeling Francky, dan worden de fietspaden wel veiliger met meer ruimte.
Nu de fatbike nog beteugelen en dan is het helemaal voor elkaar. Hans
@ ik vind het prachtige beelden en het was zeker leuk om de stoelen op het terras te zien waar ik nog heb gezeten.
Het moet eerst lelijk worden voor het mooi wordt.
In Roeselare zit men niet stil Suske
groeten
Hoe meer bomen hoe beter en zolang ze langs de wegen staan en niet er middenin heeft niemand er last van.
Er wordt bij jullie aardig wat afgewerkt de laatste tijd !
gelukkig met behoud van de bomen!
Als men in onze stad begint aan een straat of doorgaande weg weet je bij voorbaat al dat men de rijweg versmalt tot een breedte van een fietspad en dat laatste op snelwegniveau aanlegt. De hele stad is langzaamaan zo auto-onvriendelijk gemaakt dat bedrijven er om sluiten en echte stadsbewoners besluiten te verhuizen naar elders. In een utopie valt niet te leven of te werken. Jammer maar helaas…
Die werkzaamheden zijn voorlopig even lastig, maar de buurt zal er daarna vast op vooruit gaan. Ruimte voor fietsers is altijd goed.
Werk in uitvoering
Dat blijft maar doorgaan hè…als het verbetering brengt is het goed
Hopelijk wordt het niet wat Marylou schrijft.. zó breed dat lokt fout gedrag vaak uit ja. Maar wie weet, we blijven positief, wordt het nog es wat met de fietspaden in BE! 😉
Meer ruimte voor de fiets is zalig, want bij ons is het fietspad heel druk geworden en er rijden zoveel aparte fietsen, ohhh, sommige gaan zo snel, brrr, dus meer ruimte is echt hard nodig. Bomen, dat is altijd een fijn gegeven.
De brede fietspaden tof. Maar er wordt heel veel misbruik van gemaakt. Hier rijden om de haverklap veel auto’s over. Ik moet super voorzichtig zijn als in buitenstap. De politie doet er niets aan..
goede zaak Suske
doet mijn fietsers hart goed
geniet de dag
Goed dat ze respect opbrengen voor de bomen. Een overweg definitief afsluiten, lijkt me nogal drastisch maar je weet nooit natuurlijk.
De werken blijven daar maar doorgaan.
dat wordt zo een fietspad zoals ze in Nederland hebben. Daar zijn die bijna overal zo breed.
En wat met voetgangers?
Daar zullen ze ook wel rekening mee houden, hoop ik toch.
Het is in ieder geval positief dat er en aan de fietser en aan de natuur gedacht wordt