
Dinsdagavond was er in de Waterdam een infosessie over warmtepompen. Ik had me ingeschreven en ging er dus naartoe. Hier en daar had ik wel een en ander opgevangen over deze pompen, maar echts iets over weten deed ik dus niet. Dan is zo’n sessie meegenomen.
Blijkbaar zijn er vijf soorten :
lucht-lucht warmtepompen
lucht-water warmtepompen
bodem-water warmtepompen
water-water warmtepompen
Daarbij komt ook nog de hybride warmtepomp, gekoppeld aan een gascondensatieketel.
Als je van plan bent zo’n warmtepomp te installeren moet je eerst nagaan of je huis voldoende geisoleerd is en desnoods moet je renoveren, liefst met duurzaam materiaal.
Dit was het zo een beetje in een notedop.
Mijn conclusie is dat ik best wacht met zo’n toestel aan te schaffen. Eerst goed isoleren en renoveren. Ook evolueren die pompen nog steeds en wie weet worden die net zo goedkoop als de zonnepanelen nu zijn. Momenteel zijn die pompen redelijk prijzig.
Meer heb ik er niets over te vertellen. Ik ben nu niet bepaald technisch aangelegd en sommige uiteenzettingen waren chinees voor mij en andere toehoorders.
Fijne donderdag.
🙂
Wij zijn er geen fan van.
Een cv monteur die hier recent over de vloer was gaf ons ook het advies nog te wachten, dat doen we dus ook.
Zolang er enorm wordt gerommeld met de terugverdienjaren en subsidies voor dat spul doe ik even kalm aan. Los van het feit dat het hier gaat om groot geld, de fysieke ruimte die deze dingen innemen is een andere kwestie. In ieder geval is wel duidelijk dat de eerste generaties warmtepompen niet voldeden of voldoen. Ze kosten meer dan ze opleveren. Warmtenetten blijken peperduur, waterstof levensgevaarlijk en zonnecellen toch een paar duizend euro duurder dan opgegeven omdat je ze niet meer terugverdient binnen een redelijke termijn. Kortom, ik liet een nieuwe CV-ketel installeren met hogere efficiency dan de vorige. En we merken het verschil. Gezien de leeftijd zal het allemaal zijn tijd wel uitdienen….
Gewoon afwachten totdat dat chinees betaalbaar wordt en te lezen is.
Love As always
Dimario
Ik wil sowieso m’n huis niet potdicht isoleren, dat is ongezond en geeft meer kans op koolmonoxide . Dat regelen de mensen die na mij in het huis komen maar zoals ze willen doen. Ik neem volgend jaar gewoon nog een nieuwe ketel, dan zal het mijn tijd wel uitdienen.
Verstandig om je goed te informeren over de warmtepompen.
Maar het prijskaartje van de vergroening kan wel een flink oplopen. Hans
Het is verstandig je goed te informeren en niet te snel te beslissen.
Je bent in elk geval weer een hoop wijzer geworden! Ik zou geen keuze kunnen maken. Gelukkig heb ik daar iemand voor in huis (-:
straks moeten we weer voor alles zelf voorzienend zijn en net zoals onze voorouders onze eigen groenten kweken en kippen voor de eieren als we vlees willen eten ook nog een zwijntje…
Voor mij zou dat ook Chinees zijn
Nog wat wachten lijkt me het beste, want renoveren en nog een warmtepomp, dat zijn veel kosten
Groene energie is héél zeker niet simpel en kost handenvol geld. Best nog wat de kat uit de boom kijken want de evolutie in die techniek gaat enorm snel vooruit. Nu de prijs van zonnepanelen op een dieptepunt is gekomen, laat ik de andere helft van mijn dak ook vol leggen met die panelen + zonneboiler panelen voor het sanitair water. Maar isoleren is zeker een mooi begin (Daar kun je veel op besparen door veel zelf te doen)
Nuttig, zo’n bijeenkomst. Ik denk dat je gelijk hebt, die warmtepompen worden waarschijnlijk goedkoper, beter, kleiner en stiller. En isoleren moet eerst, anders krijg je je huis niet warm.
Altijd goed om je een beetje voor te laten lichten…
Daar komt nogal wat bij kijken hè. Wij wonen in een huurhuis.. dus ik hoef m’n hoofd daar niet over te breken.. ik lees wel verhalen in de krant, dat sommige (huur-)wijken hier in Rotterdam van het gas af en aan die waterpompen zijn gegaan, in plaats van goedkoper (zoals ze dachten, immers: geen duur gas meer) juist méér zijn gaan betalen aan energiekosten.. met fikse bedragen die aan het einde van het jaar bijbetaald moesten worden. Daar word je niet vrolijk van als je dat leest.
Wij zijn er ook nog niet uit wat we gaan doen.
een lovenswaardig initiatief Suske
groeten
Wij hebben blokverwarming.
Voor wie niet denk je. Alles wordt zo technisch dat iedereen ingeni
Ingenieur moet zijn. En anders als een dom schaap achter de kudde aanlopen en dat doe ik niet graag. Denk dat je een wijze beslissing nam 👍
Wij zijn intussen mooi op weg met de isolatie van ons huis. Maar aan de aanschaf van een warmtepomp zijn we nog niet toe. We kijken het nog even aan.
Er zijn zoveel waterpompen. Best wel groot ding. Heel goed om te weten hoe het zit. Toekomst komen steeds meer. Goed om te weten. Fijne dag.
Ik vind deze keuze-mogelijkheden al bijna Chinees.
Wij hebben ze al sedert 2017. En ik zou niet meer zonder willen.
daar moet je heel wat voor doen om zoiets te laten installeren want anders krijg je het niet warm in de winter.
mogge Suske
ja beter eerst de warmte zien in huis te houden en dan een andere warmte bron
suc6 in de toekomst met wat je ook gaat doen
geniet de dag