Deze namiddag komt een man het fietspunt binnen.
Bij zich draagt hij een kinderfietsje.
In een mengeling van gebrekkig Engels en flarden Nederlands vraagt hij of de fiets die hij gisteren binnen bracht reeds hersteld is.
Die is inderdaad hersteld en een medewerker brengt de fiets.
Met veel moeite vraagt hij wat er precies kapot was en wat hersteld.
Samen met hulp van onze fietsenhersteller leg ik hem uit dat de remmen vervangen zijn. Ook een nieuwe binnenband zoals gisteren afgesproken. Telkens hij begrijpt wat we bedoelen antwoordt hij met “Geen probleem !” en steekt zijn duim op.
Dan wijst hij naar zijn fiets. “Male of female ?” vraagt hij. “Female !” Hij kijkt beteuterd. “Problem ?” Ik schud mijn hoofd. “Geen probleem” roept hij opgelucht.
Een passende binnenband voor het kinderfietsje hebben we niet, maar hij zal morgen ene bezorgen en die zal de fietsenhersteller dan wel voor hem bevestigen.
“Zoontje zal blij zijn. Geen probleem !”
Terwijl hij de werkfiche tekent vraag ik of hij reeds lang hier verblijft. “Enkele months”. antwoordt hij. Ik wil nu wel weten waar hij vandaan komt. Zijn accent ken ik niet en ik heb er toch al vele gehoord de jaren dat ik in het fietspunt actief ben. “Syria, do you know Syria ?” Ik knik. Verwonderd kijkt hij me aan. “From media, war, IS” ga ik verder. Hij begrijpt me. “Ik vlucht terrorists”. zegt hij met aarzelende stem. Ik knik. Geen probleem !
Het ijs is gebroken. Lachend stapt hij naar de deur. “Geen probleem!” en weg is hij.
De foto bovenaan toont niet het gevolg van één of andere luchtaanval in Syrië. maar toont de verder doorgaande afbraak van het station.
Groetjes.
🙂
Het geeft toch een goed gevoel dat je iemand kan helpen zeker de vluchtelingen die het al zo moeilijk hebben
dat moet een goed gevoel geven..
.Suske en niet alleen bij jou
Weer een mooi geschreven stukje Suske en ik hoop dat je verjaardag even mooi zal ogen! Een dikke PROFICIAT jongen!
ja, ik dacht al dat die afbraakwerken van het station afkomstig waren
Die Syriër weet dus in elk geval al goed waar hij zijn fietsen kan laten herstellen… 😉
Ja, sommige mensen hebben het erg zwaar. en andere nog zwaarder.
Zolang nodig kunnen we deze mensen hier opvangen, daarna helpen we ze terug te gaan naar hun land, om dat weer op te bouwen. Deze man zou zomaar ern goede fietsenmaker kunnen worden…..
Dacht ff bij die foto te zien dat je flink tekeer was gegaan …….
Leuk stukje, éven dacht ik dat er een granaat verdwaald was in jullie station 😉
Henk rijdt al járen op een damesfiets sinds hij na een zware buioperatie zijn been niet meer hooggenoeg op kan zwaaien….no problem!
Mooi… Een fiets voor zijn zoontje.
Zou hij ook de verkeersregels tot zich nemen? Die zijn heel anders dan in Syrie. En fietsen blijkt veel asielzoekende mensen niet in de genen te zitten…
Prachtig om dit te lezen 🙂
Geen probleem! 😉
En zo heb je weer iemand geholpen en een goed gevoel gegeven. En daar gaat het allemaal om.
Zo kan het dus ook. Leuk.
aan het station bij je in de buurt zijn ze goed bezig,
maar het werken gaat door
Fijn dat het fietsje weer opgeknapt kan worden, lichtpuntjes in moeilijke tijden…!
Detroit was ooit bevolkt met Vlamingen die gevlucht waren voor de armoede hier. Gisteren zag ik trouwens op het internet een filmpje over één van de Syrische steden: daarbij kan je de afbraak van het station wel vergelijken. Alleen wordt daar niets herbouwd.
“Ik vlucht terrorists”. duidelijk, maar zal hij geen “Ik vlucht toerist” bedoelen, want wie wil er nu in een oorlogsgebied wonen. Hans
Natuurlijk is er geen probleem. Iedereen moet een eerlijke kans krijgen. Hoeveel Nederlanders zouden eigenlijk willen vluchten voor de terroristen die bij ons kabinet heet. Maar wie wil ons Nederlanders nou hebben. We zeuren alleen maar 😉
Love as alwyas
Di Mario
Als je op die manier mensen kan helpen ga je toch tevreden weer naar huis.
Door de term asielzoeker zouden we bijna vergeten dat het om mensen gaat. Terwijl ze net zoveel gevoel hebben als jij en ik. Fijn dat jullie ‘m kunnen helpen.
Lieve groet
dus in een paar maanden wat Vlaams geleerd wat steenkool Engels er bij
en hij maakt zijn zoontje blij
met een fietsje
goede zaak
fietspunt ook 🙂
Goed dat jullie bezoeker geen gelijkenis ontdekte …..
Opgeruimde groet,