Greet schrijft
Ja hoor juiste titel. Vanmorgen was ik bij een opticienwinkel. Ik heb een nieuwe bril nodig.
Naast mij zat een man een nieuwe bril aan te passen. Zijn vrouw viel me op door haar taalgebruik. Die bril is schoonder.
Kijk ik kan het niet nadoen. Ze sprak met een duidelijk deftig accent dat je alleen maar in een soort dictie lessen kan krijgen. Grammatica blijkbaar niet. Een fractie van een seconde dacht ik mens: zeg mooier of gebruik gewoon je dialect.
Grappig als ik dit zeg weet mijn moeder bv, en zal fr ook wel apprecieren.
een Antwerpenaar zal dat niet begrijpen, Ik veronderstel Nederlanders niet buiten mss Zeeuwsvlamingen. Sergio Herman bv misschien wel.
Taal op zich is belangrijk. Maar doe het dan ook goed.
mvg
Greet
Bedoel je dat ze de bril mooier vond?
Love as Always
Di Mario
Ik kan me hier nog wel in vinden. Taal is een ontwikkeling en evolueert. Het Nederlands van 200 jaar terug is al bijna niet meer te lezen.
taal is een mooi iets Greet
helaas verdwijnt er al veel van 😦
maar als je taal gebruikt zo als je al zegt , doe het dan goed
ik genoot het afmaken hoor Suske
ja wat is oud , zeker die foto’s van de oude haven
maar het gaat niet eens zo gek ver terug
taal is een levend iets…
schoon schoner schoonst..lijkt me correct..
maar schoonst wordt hier ook courant gebruikt
groeten
Ik begrijp wel dat ze de bril mooier vind, komt door jaren loggen met veel Vlamingen waaronder u.
Vind dat de Vlamingen wel een net taalgebruik hebben. Hans
Ot. Je verzoekje is gedraaid in de show.
Het programma is beluisteren op de pagina “Bank’s Radio”
Als (noord)Nederlander begrijp ik schoonder geloof ik wel. Of het ‘correct’ is weet ik niet. Het doet me denken aan wat je wel eens hoort van mensen die hypercorrect willen (of hopen te) zijn en spreken van ‘beeldhouder’ in plaats van het juiste beeldhouwer. Maar dan, wat juist is of niet doet er meestal niet zo toe. Als de boodschap maar begrepen wordt. Heb je intussen een bril naar je zin gevonden? Ik moest zelf onlangs een nieuwe en ik vind het altijd een crime. 🙂
Het i best een grappig woord maar deftig? Nee…
Het is het dialectwoord voor “schoner” van schoon, schoner, schoonst. Wij gebruiken het maar dan met een slagske in de “O” zo meer van: “dat is schoejnder”.
Maar ik vind niet dat ze een bril “mooier” moet gaan vinden omdat ergens ene of andere pietluttigaard besliste dat het Vlaamse schoon niet goed genoeg meer is.
Gebruikte ik toch ook in mijn West-Vlaamse jeugd 😃
Hier in Zeeuws Vlaanderen gebruiken ze ‘schoon’ als ze ‘proper’ bedoelen.
Belgen hebben het volgens mij over een schoon kleedje als ze het over een mooie jurk hebben, en nee, daar begrijpen we in Noord Holland helemaal niks van, maar gelukkig zijn daar de woordenboeken en vertaalsites.
Wel grappig dat je valt over het woord schoonder terwijl aan de volgende volzin “Grappig als ik dit zeg weet mijn moeder bv, en zal fr ook wel apprecieren.” ook geen touw is vast te knopen. En bijvoorbeeld appreciëren fout is geschreven.
Taal op zich is inderdaad belangrijk, maar het commentaar op anderen vind ik een hachelijk gebeuren. Of heikel?
ik ben een echte limburger, dat dialect van me hoor je direct
Ik kan ook een beetje AN. hahaha
maar hier is het schoner 😉
Ik wens je een fijn weekend en hier is een @->- voor jou.
Ik zal niet snel over iemand z’n taal gebruik gaan miepen. Schoonder wordt toch gewoon nog gebruikt bij jullie net als sjoonder.
Als ik soms hoor wat sommige lieden op radio en tv de taal verbasteren vrees ik echt. Verledentijdsvormen worden aangepast bij de wens om alles op kleuterniveau uit te kunnen spreken. Niet…wij spraken, maar wij spreekten. Niet….wij zochten…maar wij zoekten. Leg het mij maar uit. Maar er is iets mis met taalonderwijs vrees ik..
ja wij zeggen hier ook schoonder, in Bealen is da schojener – of zoiets – maar ik ben van Mol en dan ist schoonder…